9 Haziran 2015 Salı

Tahıllı mama mı yoksa tahılsız mama mı?

Köpek sahiplerinin aklında her zaman soru işareti oluşturan bir soru olan tahıllı mamalar ve tahılsız mamalar. Tahılsız mama üreten markalara bir göz attığımız Orijenin tüm ürünleri tahılsız, acananın bazı ürünleri tahılsız ve diğer ürünlerinde düşük tahıl oranı var yanılıyor olabilirim ama hatırladığım kadarıyla maksimum %20 tahıl vardı  sanırım ayrıca N&D ürünlerinde de aynı şekilde dşük tahullı ve tahılsız mamalar mevcut.
Bu markaların dışında tahılsız köpek maması üreten marka varsa lütfen yazsın ben de öğrenmiş olayım.

Nedir bu tahıllı tahılsız mama karmaşası. Tahılsız mamaları savunanlar köpeklerin birer etobur olduklarından yola çıkarak tahıllı ürünleri yemediklerini savunuyorlar. Etçil olan köpeklerin et ürünleriyle beslenmesinden yanalar. ben bu konu hakkında sadece gözlem yapan biri olarak kesin bir şey söyleyecek kapasiteye sahip değilim bu yüzden söylediklerim sadece kendi yorumlarımdan ibarettir.

Tahıllı mama nedir?

Tahıllı mamalar içeriğinde mısır, pirinç, buğday gibi besinleri bulunduran mamalardır. Bu besinlerin glisemik indekslerinin yüksek olduğu belirtiliyor ve etçil köpeklerin doğal yaşamda aslında etle beslendiklerin tahılların metabolizmalarına aykırı olduğu savunuluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder